Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Görgel İhale Tarihini Duyurdu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, deprem

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası hasar alan altyapının yeniden yapılandırılması için önemli bir adım atıyor. Pazarcık ilçesinde gerçekleştirilecek kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattının inşası için 5 Haziran’da ihaleye çıkılacağı duyuruldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, projenin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak memnuniyetini dile getirirken, Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

Yeniden yapılanma sürecinde önemli bir adım olan Pazarcık’taki altyapı yenileme projesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin, İller Bankası aracılığıyla “Türkiye Deprem Sonrası İyileştirme ve Yeniden İmar Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek. 5 Haziran Çarşamba günü yapılacak ihale sonrasında, Pazarcık’a yaklaşık 120 km kanalizasyon ve 17 km yağmursuyu hattı, 60 km beton boru ile parsel bağlantıları, 7 bin 500 parsel bacası, 4 adet terfi merkezi ve 3 bin adet muayene bacası inşa edilecek.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “Şehrimizde 6 Şubat depremleri sonrasında ciddi hasarlar oluştu. Bu kapsamda, şehrimize sağlanan 10 milyar TL’lik maddi destekle altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pazarcık ilçemizde başlattığımız Düzbağ İçmesuyu Projesi’nin ardından şimdi de kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı projesine geçiyoruz. İller Bankası tarafından yapılacak olan ihale ile projenin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Bu proje ile Pazarcık’ın altyapı ihtiyacı büyük ölçüde karşılanacak. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Pazarcık ilçesindeki altyapı çalışmaları, bölgedeki yaşam kalitesini artıracak ve halkın güvenliğini sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.