Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Doğan’ın 12 Şubat Kurtuluş Günü Mesajı

Andırın Belediye Başkanı Ahmet

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kahramanmaraş’ın ortaya koyduğu milli mücadele ruhunun tüm dünyaya örnek olduğunu dile getiren Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan mesajında şunları söyledi.
Doğan, “12 Şubat, Kahraman Maraşlıların, millî mücadele tarihinde çok önemli yeri olan bir destanı, tarihe armağan ettikleri gündür. Kahramanmaraş Kurtuluş Destanı ve Sütçü İmam’ın attığı kurşun, sadece tek bir düşmanı yere sermekle kalmadı. Bütün Anadolu’yu, topyekûn ayağa kaldırarak, İstiklal Savaşımızın müjdecisi oldu. İstiklalimiz için, gözlerini kırpmadan canlarını veren dedelerimiz, önden gidenlerdi. Onlar şehidiyle, gazisiyle her biri ayrı bir destanın kahramanı oldular.
12 Şubat 1920’den bu yana 104 yıl geçse de, o kahramanlara olan, minnet borcumuz, hiçbir zaman eksilmedi. İstiklal mücadelesi veren, kahraman ecdadın bir torunu ve bu kahraman halkın bir ferdi olarak, bize ve bu şerefli beldenin nesillerine düşen görev, Millî mücadele ruhunu unutmamak, unutturmamak, o bilinci her daim diri tutmaktır. 21 Ocak 1920’de, 22 gün, 22 gece süren bir mücadeleden sonra yediden yetmişe tek yürek tek bilek olan Kahramanmaraş’ın 12 Şubat kurtuluşunu kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.