Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Akpınar’dan Müjdeli Açıklama

  Dulkadiroğlu Belediye Başkanı

 

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Doğukent, Güneşevler ve Güneşli Kocabaş Konutları rezerv alanıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar, vatandaşların içini rahatlatarak, söz konusu bölgelerdeki çalışmaların kısa sürede başlayacağını belirtti.

default

Başkan Akpınar, süreci yakından takip ettiklerini ve gerekli görüşmeleri yaparak projelerle ilgili detaylı bilgiler aldıklarını dile getirdi. Vatandaşların evlerine kavuşmaları için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Başkan Akpınar, Dulkadiroğlu ilçesinin toparlanma sürecinde olduklarını ifade etti.

Toplu konut projeleri ve rezerv alanlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Akpınar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile irtibat halinde olduklarını aktardı.

Başkan Akpınar, özellikle Güneşli Kocabaş Konutları, Doğukent Konutları ve Güneşevler’in yoğun bir şekilde takip edildiğini dile getirdi. Bu bölgelerde TOKİ tarafından rezerv alan ilan edildiğini ve yapımıyla ilgili proje sürecinin devam ettiğini belirten Başkan Akpınar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bir buçuk ay içinde ihale sürecini tamamlayacağını ve kısa sürede çalışmalara başlayacağını öğrendiklerini ifade etti.

Başkan Akpınar, 2025 Ağustos ayında zemin artı 4 kat olmak üzere konutların teslim edileceğini de dile getirerek, sürecin takipçisi olacaklarını vurguladı. Vatandaşların hak kaybı yaşamadan sıcak yuvalarına kavuşmalarını temenni ettiğini belirten Başkan Akpınar, ilçenin ayağa kalkması için üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını söyledi.