Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ateş: 1 Mayıs, Demokrasi Güçlerinin Yükselen Sesi Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı. İşçi sınıfının mücadelesinin sembolü olan 1 Mayıs’ta demokrasi güçlerinin yoksulluğa, sefalete, işsizliğe, güvencesizliğe ve angarya çalışmaya karşı seslerini yükselteceğini vurgulayan Ateş, toplumun her kesiminin yoksullukla mücadele ettiğine dikkat çekti.

Ateş mesajında, yüksek vergi, enflasyon ve hayat pahalılığı gibi ekonomik sorunların toplumun her kesimini etkilediğine işaret etti. Güvencesiz çalışma ve taşeronlaşmanın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını belirten Ateş, işsizlik ve iş cinayetlerinin arttığına dikkat çekti.

Başkan Ateş, mesajında şunları ifade etti: “Gelir adaletsizliği, eşitsizlik, yokluk, yoksulluk toplumun her kesimi için kader haline getirilmek isteniyor. İktidar yoksuldan alıp zengine veriyor. Büyük müteahhitlerin vergi borçları bir kalemde silinirken, küçük esnafın, çalışanın vergi yükü artırılıyor. Yaşanan tüm haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı dayanışmayı, mücadeleyi büyüteceğiz.”

Son olarak, Ateş, emek, dayanışma ve demokrasi mücadelesinin önemine vurgu yaparak, işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs’ını kutladı.

Ateş’in bu mesajı, işçi sınıfının ve demokrasi güçlerinin sesini daha gür çıkaracağı 1 Mayıs etkinlikleri öncesinde önemli bir çağrı niteliği taşıyor.