Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırınlılar dikkat Bu Bayram Harçlıklar PTT’den!

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım kapsamında bayram harçlığı desteği için başvuruları almaya başladı. Bu yıl da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına düzenlenen destek programı, özellikle düşük gelirli ailelere yönelik olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru şartlarına göre, başvuruda bulunacak kişilerin belediye sınırları içinde ikamet etmeleri gerekiyor. Maddi zorluklarla karşı karşıya olan ve sosyal yardım alabilecek durumda olan bireyler, bu destekten faydalanabilecekler. Başvuru yapılan hane halkının gelir seviyesi de değerlendirme kriterleri arasında yer alacak.

Başvurular, belediyelere bizzat başvuru yapılmasının yanı sıra e-Devlet üzerinden de gerçekleştirilebilecek. İhtiyaç sahipleri, başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresinden kolayca yapabilecekler.

22 Mart 2024 tarihinden itibaren başlayan ödemeler, PTT ve Ziraat Bankası aracılığıyla hak sahiplerine ulaştırılmaya başlandı. Ödeme alacak vatandaşlar, e-Devlet üzerinden veya PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden hesaplarını kontrol ederek ödemelerini alabilecekler.