Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da ‘ORMAN BENİM’ Etkinliği Düzenlendi

Andırın’da orman yangınlarının önlenmesi,

Andırın’da orman yangınlarının önlenmesi, yangın sayılarının ve şiddetinin azaltılarak çevreye olan zararın en aza indirilmesi ve vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla “Orman Benim” kampanyası etkinliği düzenlendi.
Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün 81 ilde aynı anda başlattığı “Orman Benim” etkinliği ilçemizde de gerçekleştirildi.
Andırın Kaymakamlığı koordinesinde Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman yangınlarına sebebiyet verecek davranışlara karşı farkındalık oluşturulması amacıyla Çınargeçidi mesire alanında İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, protokol üyeleri, öğrenciler ve ilçe halkı ile birlikte çevre temizliği yaptı.
Daha sonra açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, “Bugün Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan “Orman Benim” kampanyası kapsamında hem bir yürüyüş gerçekleştirdik hem de farkındalık oluşturması açısından bilinçsizce ormana bırakılan materyalleri topladık.
Orman yangınlarının %90’ı insan kaynaklı sebeplerden oluşmaktadır. Hem bu oranı düşürmek hem de temiz bir orman bırakmak için vatandaşlarımıza yönelik farkındalık faaliyeti yürütüyoruz. Yaz dönemine de giriyoruz. Yangınların artabileceği bir dönem. vatandaşlarımızı bu konuda hassas davranmaya davet ediyorum” dedi.
Çınargeçidi mesire alanında düzenlenen etkinliğe, İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz’ın yanısıra Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Harbi, Andırın Orman İşletme Müdürü Yunus Kurtgöz, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen kampanya ile ormanlar, yerleşim yerleri ve tarım alanları yangınlara karşı daha dayanıklı hale getirilerek, vatandaşlarda temiz orman hassasiyeti oluşturulması hedefleniyor.