Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da “Öğretmen Motivasyonunu Artırıcı Etkinlikler” konulu hizmet içi eğitim kursu gerçekleştirildi

22 Nisan 2024 –
22 Nisan 2024 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında Şehit Hakan Taşgıt Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde “Öğretmen Motivasyonunu Artırıcı Etkinlikler” konulu hizmetiçi eğitim kursu gerçekleştirildi.
  Öğretmenevinde gerçekleşen kursta, Kurs eğitim görevlisi olarak ilçemize gelen Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Göktaş şunları söyledi.
Göktaş; “Değişen ve gelişen dünyada rekabete dayalı anlayış her alanda olduğu gibi eğitim alanında da etkisini her geçen gün artırmaktadır. Bu değişime ayak uydurmak veya değişimin kendisini yaratabilmek için kurumlar ve bireyler var gücüyle mevcut durumlarını geliştirmeye çalışmakta ve adaptasyon becerilerini ilerletme ihtiyacı hissetmektedirler. Psikolojik boyutlardan biri olan motivasyon kavramı her alanda olduğu gibi eğitimde de öğretmen, öğrenci ve yöneticiler açısından önemli bir yer tutmaktadır. Motivasyon, ihtiyaçların tatmin edilmesi için içsel bir istek olarak tanımlanmaktadır. Motivasyon kavramını anlamak ve bu özelliği geliştirmek, eğitimin kalitesinin artırılmasına ve belirlenen vizyon doğrultusunda daha verimli bir şekilde hedeflere ulaşılabilmeye olanak sağlayabilir.
  Tüm kademelerde görev alan öğretmenlerin motivasyon kaynaklarını ortaya koymak ve eğitim yönetim sürecinde değerlendirmeye alınmasına yardımcı olmaktır. Okul sisteminin en önemli süreçlerinde yer alan öğretmenlerin motivasyon kaynaklarının yöneticiler tarafından fark edilmesi ve değerlendirilmesi öğrenci başarısıyla sonuçlanabilecek bu sistemin en verimli şekilde çalışmasına katkı sunacağı düşünülmektedir” dedi.
Şehit Hakan Taşgıt Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,  “Kurs eğitim görevlisi olarak aramızda bulunan Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Göktaş’a, Andırın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Adem Keskin ve Ökkeş Kar’a, ilçemizde görev yapan saygıdeğer okul müdürlerimize ve kıymetli öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz ifadeleri kullanıldı.”