Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da 10 Nisan Polis Günü Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. Yıldönümü münasebetiyle Andırın Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.
Modern anlamdaTürk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Bu nedenle 10 Nisan, Polis Teşkilatı’nın kuruluş günü olarak kabul edilir ve her yıl kutlanır. Polisler, 7/24 görev yaparak kamu düzenini sağlamak, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için büyük bir emek ve fedakarlık gösterirler. Polis Haftası, bu emeklerin ve fedakarlıkların takdir edilmesi için bir vesiledir. Polis Haftası’nda düzenlenen etkinlikler ve törenler, polisler ve vatandaşlar arasındaki iletişimi ve güveni artırmaya katkıda bulunur. Polis teşkilatı, bir ülkenin güvenliği ve istikrarı için hayati öneme sahiptir. Polis Haftası, bu teşkilatın önemini ve toplumdaki rolünü vurgulamak için bir fırsattır.
Bu kapsamda Hükümet konağı önünde düzenlenen çelenk sunma programına İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Ahmet Küçükduran’ın yanı sıra görevli polis amir ve memurları da katılım gösterdiler.
Atatürk Anıtına İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Ahmet Küçükduran tarafından sunulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.
Program, İlçe genelinde çeşitli etkinliklerle ve Asri mezarlıkta bulunan şehit mezarlarının ziyareti ile sona erecek