Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın Orman İşletme Müdürlüğü Tarafından Fidan Dağıtımı Yapıldı

21 Mart Dünya Ormancılık

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Kışlabahçesine açılan stantta vatandaşlara bedelsiz fidan dağıtımı yapıldı.
Andırın Orman İşletme Müdürü Yunus Kurtgöz, ormanlara gerekli önemin verilmesine dikkat çekmek maksadıyla 21 Mart’ın, “Ormancılık Günü” ve aynı haftanın da “Orman Haftası” olarak kutlandığını söyledi.
İlçemizin, daha yeşil bir çevreye kavuşması için ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini belirten Kurtgöz, bu çerçevede vatandaşlara fidan dağıtımı yaptıklarını söyledi.
Kurtgöz; İşletme Müdürlüğümüzce 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasında yeşil vatan sevdalısı vatandaşlarımıza toplam 3.000 adet Ceviz, Sedir ve Karaçam fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Bu bilinçle hareket ederek, gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras, uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumaktır” dedi.
Bu çerçevede de vatandaşlarımıza 3.000 adet Ceviz, Sedir ve Karaçam fidanları dağıtımı yaptık. Kurtgöz, 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftasının; ağaca, ormana, yeşile ve tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı artırmasına vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.