Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afşin’in Vizyoner Projesi: Afşin Arı Evi

Afşin Belediyesi tarafından 6

Afşin Belediyesi tarafından 6 Şubat depremleri öncesi hayata geçirilen ve ödüllü olan “Afşin Arı Evi” projesi, Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumları tarafından emsal alınarak ülke genelinde uygulamaya konulmaya hazırlanıyor. Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in öncülüğünde gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Projelerinden biri olan Afşin Arı Evi, ülkemizin en büyük ikinci arı kolonisine ev sahipliği yaptığı için örnek proje olarak kabul edilerek Adalet Bakanlığı bünyesinde kullanılacak.

Hedef tüm Türkiye’yi kapsıyor. Hacettepe Üniversitesi ve Afşin Belediyesi’nin ortak projesi olan Afşin Arı Evi’nin danışmanlığını yapan Prof. Dr. Aslı Özkırım’ın da davet edildiği proje, tekstilden gıdaya birçok sektöre üretim ve ekonomi desteği sağlamayı amaçlıyor.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Anadolu’nun bağrında bir belediye olarak yapmış olduğumuz projelerin devletimiz tarafından emsal alınması bizi gururlandırıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kırsal kalkınma için çeşitli projeler gerçekleştirdik. Arı Evimiz de bunlardan biri. Afşin gibi verimli topraklara sahip, turizm ve sanayi gelirleri kısıtlı ilçeler için bu tür projelerin önemi büyük. Afşin için emeğini ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Afşin Arı Evi projesi, Adalet Bakanlığı tarafından örnek alınarak yurt genelindeki kurumlarında uygulamaya konulması için resmi işlemlerin başlatıldığı bildirildi. Bu sayede Afşin’den başlayan Arı Evi projesinin yakında tüm yurda yayılması bekleniyor.