Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afşin’de Yeni İçme Suyu Projesi Hayata Geçiyor: Afşin Akdere İçmesuyu Projesi

Afşin’de içme suyu ihtiyacını

Afşin’de içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilecek olan Afşin Akdere İçmesuyu Projesi, AFAD tarafından kapsama alınarak İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla yola çıkıyor. Projenin yapımı için Devlet Su İşleri harekete geçerek çalışmalara başlıyor.

Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu hayati öneme sahip projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya, Tarım Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya, Bakanımız Vahit Kirişci’ye, kıymetli Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Görgel’e ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan’a memleketim adına teşekkürlerimi sunuyor ve şükranlarımı iletiyorum.” şeklinde konuştu.

Afşin Akdere İçmesuyu Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte Afşin’in içme suyu ihtiyacı daha modern ve sağlam bir altyapıyla karşılanacak, bölge halkının yaşam kalitesi artacak. Projenin hayata geçirilmesi, bölgeye önemli bir altyapı yatırımı olarak değerlendiriliyor.