Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ADALETSİZLİĞE DAYANAMADILAR VE ÇEKİLDİLER!

Kahramanmaraş takımlarından 46 Kahramanmaraş

Kahramanmaraş takımlarından 46 Kahramanmaraş Masterler ve Kahramanşehir Masterlerin mücadele ettiği Akdeniz Masterler Federasyonunun organize ettiği Ligde Osmaniye master ve veteran takımları ligden çekildi.

Osmaniye’de bulunan 8 Masterler ve Veteranlar takımı, federasyon tarafından belirlenen bazı kuralların Disiplin Kurulu tarafından ihlal edildiğini gerekçe göstererek ligden çekildiğini açıkladı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 8 kent takımının kendi aralarında oluşturdukları ligde mücadele etmeye karar verdiği duyuruldu.


Osmaniye takımları, yaptıkları ortak açıklamada, “Federasyonumuzun kurulduğu İlk yıldan bu yana Osmaniye İlinde bulunan Master Veteran takımları olarak ligimizde mücadele ediyoruz. Bugüne kadar ligimizin gelişmesi adına elimizden geldiğince ve gücümüzün yettiğince destek olmaya gayret gösterdik. 2023-2024 sezonunda Osmaniye İlinden 8 takımla mücadele etmekteyiz. Mücadelemizin amacı spor yapmak spor yaparken eğlenmek ve yeni dostluklar edinmektir. Federasyonumuzun belirlediği kurallar çerçevesinde kurallara uyarak spor yapmak ve birlikte eğlenceli vakitler geçirmekten başka bir amacı olmayan 8 takımız” denildi.


Son günlerde yaşanan olaylar neticesinde Disiplin Kurulu tarafından alınan kararların Osmaniye takımlarını rahatsız ettiğine dikkat çekilerek, “Lig başlangıcında ligde mücadele edecek takımlarımıza dağıtılan statüde yer alan kurallara aykırı olarak kararlar alınmıştır.


Özellikle belirtmek İsteriz ki bizi er hiçbir takımın ne yanında ne de karşısındayız. Biz sadece kuralların yanında kuralsızlıkların karşısındayız. Hiçbir takıma karşı bir art niyetimiz ya da diğer takımlara karşı yanlı bir tutumda da değiliz. Bizleri ilgilendiren sadece takım isimlerinden ziyade ortada olan bir olay ve bu olay karşısında tüm takımlar tarafından uyulması gereken ve statüde açık açık yazılı olan bir kuralın Disiplin Kurulu tarafından İhlal edilmiş olması Federasyonumuzun da bu kural İhlaline sessiz kalmasıdır. Alınan kararlar sonrası ligimizde bulunan aşağıda isimleri yazılı Osmaniye Master Veteran takımları olarak bundan sonraki maçlara çıkmama kararı alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

 

KENDİ ARALARINDA OLUŞTURDUKLARI LİGDE MÜCADELE EDECEKLER

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 8 kent takımının kendi aralarında oluşturdukları ligde mücadele etmeye karar verdiği duyuruldu.

Osmaniye liginde Osmaniye liginde Bahçe Masterler, Düziçi Karacaoğlan Masterler, Düziçi Kültür Veteranlar, Düziçi Masterler, Haruniye Veteranlar, Kadirli Veteranlar, Özar Masterler Osmaniye takımlarının mücadele edeceği kaydedildi.