Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Andırın’da Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde Türk ve dünya çocuklarına armağan edildiği ve Türk Milletinin tarihinde yeni bir dönemin açıldığı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelinin atıldığı, Milli hakimiyet esasının hakim kılındığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yıldönümü kutlamaları Saat 09.00’da ilçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen tarafından Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk sunulması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
23 Nisan kutlama programı saat 10.00’da İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen’in Öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamalarının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Tufanpaşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuba Ortaç şunları söyledi.” Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Protokolün Değerli üyeleri, Her fidanı sevgiyle büyüten fedakar yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim, Kıymetli velilerimiz, Değerli misafirler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104.yılı kutlama programına hoş geldiniz, bayramınızı kutluyor, Hazirunu saygı ve sevgiyle selamlıyor en kalbi duygularımla hoş geldiniz diyorum.


Türkiye tarihinde önemli bir gündür 23 Nisan 1920. Ordusu dağıtılmış, Yurdu işgal edilmiş, Başsız kalmış bir ulusun yeniden toparlanma, Ayağa kalkma, Yurduna ve Geleceğine sahip çıkma kararını aldığı gündür bugün.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen bir mucizedir kurtuluş. Çok zor geçen yıllardan sonra görünen güneşin ta kendisidir. Bizlere bugünleri kazandıran fedakar insanları rahmetle anıyorum.
Böylesine özel bir günü kutlamak da en çok bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımıza yakışır elbet.
Sevgili Öğrenciler,
Sizler bu güzel Ülkenin geleceğisiniz. Sizlere güvenimiz tamdır siz de kendinize güvenin.
Unutmayın!


Bugün bizlerin bulunduğu bu yerlerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan bizler sizden çalışan, düşünen, sorgulayan, insanı ve Vatanını seven gençler olarak yetişmenizi beklemekteyiz.
Yürüyün çocuklar, yüzünüzü aydınlık yarınlara çevirip, başınız dik arkanıza bakmadan yürüyün. Ayağınız takıldığında bizler sizi tutmak için her zaman yanınızda olacağız. Yolunuz açık olsun, geleceğiniz aydınlık, Bayramınız kutlu olsun” dedi.
Daha sonra ilçe merkezinde bulunan İlkokul ve anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları şiirler, çeşitli gösteriler ve etkinlikler salonda bulunan davetliler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Yine ilkokul öğrencileri arasında ‘Sandalye Kapmaca, Balon Patlatma, Halat Çekme ve Çuval’ yarışması oldukça heyecanlı ve çekişmeli sahnelere neden oldu.
Öte yandan Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ömercan Günece ile Şehit Mustafa Gökçeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Serhat Işık tarafından Müzik dinletisi yapıldı.


23 Nisan Programı, Sandalye kapmaca, balon patlatma, halat çekme, çuval ve akıl ve zeka oyunlarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen tarafından verilmesi ile sona erdi.
Programa; İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, Cumhuriyet Savcısı Ahmet İhsan Açıkgöz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır, İlçe Emniyet Amiri V. Komiser Ahmet Küçükduran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Karaca, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.