Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Özcan’dan şehir için önemli mesajlar var!

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Şerafettin Özkan, Deprem nedeniyle ekonomik sıkıntıların yaşandığını ve vergi borçlarının 24 ay taksitlendirilmesi çağrısında bulunarak önemli konulara değindi.

Kahramanmaraş’ın ekonomik ve sosyal dinamiklerini güçlendirmek adına önemli bir rol üstlenen MÜSİAD’ın 6. Olağan Kongresi’nde başkanlığa seçilen Şerafettin Özcan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

“DEPREM ŞEHRE BÜYÜK ZARAR VERDİ”

Başkan Özcan: 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Asrın felaketi olarak nitelendirilen depreminin Kahramanmaraş’a büyük zarar verdiğini ifade etti.

Özcan: Depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerine rahmet dileyerek, maddi, sosyal ve psikolojik zararların yaşandığını belirtti. Deprem sonrası oluşan hasarları toplu çalışmalarla onarmayı hedeflediklerini vurguladı.

“MÜSİAD ŞEFFAFLIĞINI VE KURUMSALLIĞINI KORUYACAK”

MÜSİAD’ın Faaliyetleri ve Yeni Yönetim Anlayışı ile ilgili konuşan Başkan Özcan, MÜSİAD’ın kamu yararına faaliyet gösteren bir dernek olduğunu ve Türkiye’de geniş bir alanda etkin olduğunu ifade etti. Yeni yönetim olarak şeffaflık ve kurumsal kimliklerini ön planda tutarak faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

“İSTİŞARE İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Seçimler ve Yerel Yönetimlerle İlişkiler hakkında konuşan Başkan Özcan, yapılan seçimlerin milletin iradesini yansıttığını vurgulayarak, tüm belediye başkanlarına başarılar dilediğini ve işbirliği için randevular alacaklarını belirtti.

“BORÇLAR 24 AY TAKSİTLENDİRİLSİN!”

Ekonomik Konular ve Vergi Borçlarları hakkında da konuşan Başkan Özcan: “Deprem nedeniyle ekonomik sıkıntıların yaşandığını ve vergi borçlarının 24 ay taksitlendirilmesi çağrısında bulundu. Ayrıca, savunma sanayi yatırımlarının Maraş için önemli olduğunu ve buna destek vereceklerini ifade etti.

“KAHRAMANMARAŞ’IN TURİZMDE KENDİSİNİ GÖSTERMESİ GEREK”

Turizm ve Ticaret Potansiyeli ile ilgili de konuşan Başkan Özcan: Maraş’ın turizm ve ticarette ilerlemesi gerektiğini vurgulayarak, şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini ön plana çıkararak orta kesim sektörlerine odaklanılması gerektiğini belirtti.