Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Toroslar’da yabancı tabelalar söküldü

MERSİN’İN MERKEZ TOROSLAR İLÇE BELEDİYESİ, İLÇEDE FAALİYET GÖSTEREN İŞLETMELERDE KURAL DIŞI ASILAN YABANCI TABELA, AFİŞ, POSTER, ETİKET VE REKLAM FLAMALARINI SÖKTÜ.

MERSİN’İN MERKEZ TOROSLAR İLÇE

Mersin’de merkez Toroslar Belediyesi ekipleri, ilçede faaliyet gösteren işletmelerde kural dışı asılan yabancı tabela, afiş, poster, etiket ve reklam flamalarını söktü.

Yabancı kelimelerin kullanıldığı tabelalara Türk Standartları Enstitüsü (TSE) gereği en az yüzde 75’i Türkçe olma zorunluluğu getirilmesi çerçevesinde, yabancı dilde tabela kullanan iş yeri sahipleri uyarıldı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın talimatıyla yapılan denetimlerde, standartlara uymayan ve görüntü kirliliği oluşturan yabancı tabela, afiş, poster, etiket ve reklam flamaları Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı. Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz, ilçede yabancı dillerde yazılmış tabelalara karşı denetimlerinin devam edeceğini belirterek, “Kentimizde son yıllarda Suriye uyruklu vatandaşlarımız tarafından çok sayıda iş yeri açılıyor. Standartlara uymayan işletmeler ile ilgili ilçemizde çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz, yabancı dilde tabela kullanan işletmelere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Amacımız, Türkçenin daha doğru ve yaygın bir şekilde konuşulması, gelişmesi ve yabancı dillerin etkisi altında kalmadan varlığını korumasıdır. Türk milleti olarak dilimize, Türkçemize, kültürümüze ve geleneğimize her zaman sahip çıkacağız.” dedi.