Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Togg Türkiye’nin Otomotiv Endüstrisinde İnovasyonun Liderliğini Üstleniyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Togg’un Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki dönüşümüne öncülük ettiğini vurguladı. Bakan Kacır, Togg’un, inovasyonu teşvik etmek adına 30’dan fazla farklı startup ile çalıştığını belirtti. Teknolojideki değişikliklerin, başarılı olmak için fırsatlar sunduğunu ifade eden Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında güçlü bir startup ekosistemine sahip olmanın önemine dikkat çekti.

Bakan Kacır, Türkiye’nin teknolojiye erişimin önemine vurgu yaparak sosyal kalkınma ve sürdürülebilir bir geleceğin önemine değindi. Türkiye’nin ekonomisini yüksek teknolojili ve inovasyon odaklı bir yola sokmayı hedeflediğini belirten Kacır, ülkenin teknopark sayısındaki artışı ve Ar-Ge yatırımlarındaki gelişmeleri anlattı. Türkiye’nin insansız hava aracı teknolojilerindeki liderliğine de vurgu yapan Kacır, Türkiye’nin inovasyondaki başarısının farklı sektörlere de ilham verdiğini söyledi.

Bakan Kacır, Türkiye’nin unicorn şirket sayısını artırmak için çeşitli destekler sağladığını ve genç insan kaynağının ülkenin en önemli rekabet güçlerinden biri olduğunu belirtti. Türk girişim ekosisteminin Avrupa teknolojisinin yıldızı kabul edildiğini ifade eden Kacır, Türkiye’nin hem startup şirketleri hem de ‘scale up’ şirketler için önemli bir merkez haline geldiğini belirtti. Son olarak, Türkiye’nin gelecekte de en büyük yatırımının insan kaynağına olacağını ve yatırımcıları ülkeye davet etti.