Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özer: Sağlık çalışanlarının hakları bir an önce yerine getirilmelidir

Kahramanmaraş’ta, Türk Sağlık Sen’in

Kahramanmaraş’ta, Türk Sağlık Sen’in organize ettiği etkinlikte, hemşireler ve ebeler 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nı kutladı. Ancak, bayram havasından uzak bir atmosferde geçen etkinlikte, sağlık çalışanlarının özlük haklarındaki sorunlar gündemin en önemli maddesi oldu.

Türk Sağlık Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Hemşireler Haftası’nı bayram havasında kutlamak isterdik ancak maalesef beklenen düzenlemelerin hayata geçmemesi nedeniyle bu haftayı buruk geçiriyoruz” dedi.

Özer, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını vurgulayarak, “Salgın ve deprem döneminde canlarını ve ailelerini riske atarak gece gündüz demeden hizmet veren sağlık çalışanlarının hakları bir an önce yerine getirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, özlük hakları ve çalışma koşullarına ilişkin taleplerini sıralayan Özer, “Ücretlerin artırılması, şiddetle mücadelede daha etkin adımlar atılması ve sağlık çalışanlarının kadrolu olarak istihdam edilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Önerilerin hayata geçirilmesi halinde önemli günlerin bayram tadında geçeceğini belirten Özer, “Çalışanların talepleri karşılanmadan kutlamaların gerçek anlamını bulmayacağını vurguluyoruz” dedi.

Etkinlikte katılımcılar, program sonunda gönüllerince eğlenerek yaş pasta kesti. Ancak, özlük hakları için mücadelelerini sürdüreceklerini de belirttiler.