Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OSMANİYE’DE GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ DÜZENLEDİ

 OSMANİYE’DE GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ

 OSMANİYE’DE GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ

 Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali, Tosyalı Sentetik futbol Sahasında düzenlendi. Festivale Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Özdokur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, çok sayıda öğrenci katıldı. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, tüm çocuklarımıza başarılar diledi.

        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında konuşan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi yaptığı konuşmada, “Geleneksel Çocuk Oyunları, dedelerimizin, nenelerimizin, atalarımızın kuşaktan kuşağa aktardıkları ve bugün bizlerin de burada oynatacağımız oyunlar. Kültürümüzün sonraki nesillere aktarılması için bu oyunların devamı çok önemli. Sayın Valimizin himayesinde, Belediye Başkanımızın destekleriyle, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içinde yürüttüğümüz bu faaliyette siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi bütün spor organizasyonlarında, bütün spor tesislerimizde, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün imkânları dâhilinde hepinizi hem spor salonlarında hem yüzme havuzlarında hem de gençlik merkezlerimizde faaliyetlerimize bekliyoruz. “dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan ise yaptığı konuşmada, “Toplumların yaşam biçimlerinin ve ahlaki normlarının saklı olduğu yer olan oyun, çocukları geleceğe hazırlamasının yanı sıra, toplumsal değerlerin en kolay ve güvenli bir şekilde verildiği yerdir. Geleneksel çocuk oyunları, çocukların birlikte oynamalarına imkân tanır. Bu bağlamda okullarımız sınıflar arası turnuvalar düzenlemiş ve toplamda 6700 öğrenci katılmış ve bu öğrencilerin hepsine oyuncu kartı çıkartılmıştır. “dedi.

Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise “Hem geleneksel oyunlarımızın yaşatılmasında hem çocuklarımızın sosyal olarak yetişmelerinde bu oyunlarımızın çok önemli katkısı olacaktır. Bu oyunlarımızı hep yaşatma idealiyle devam etmesini, Gençlik Haftamızın böyle dolu dolu yaşanmasını, her geçen gün en güzelini yapan arkadaşlarımı kutluyorum. Her şeyimiz, geleceğimiz, sevgili çocuklarımızın böyle güzel eğlenmeleri, mutlu olmaları, sosyal olarak yetişmelerine fayda sağlayacak bu tür çalışmaların, etkinliklerin devam etmesi için elimizden geleni her zaman yapacağız, her zaman yanınızda olacağız. Çocuk Oyunları Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.

Konuşmaların ardından Halat çekme kategorisinde finale kalan Mithatpaşa Anaokulumuz ile Makbule Hanım Anaokulumuzu final maçlarını sergilediler.