Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okulu, altın kemeri gözüne kesti

ER MEYDANLARINDA MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL ADINA BOY GÖSTEREN ORHAN OKULU, DAHA ÖNCE İKİ KEZ BAŞPEHLİVAN OLDUĞU YAĞLI GÜREŞİN ŞAMPİYONLAR LİGİ KIRKPINAR HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI. SON ANTRENMANINI EDİRNE’DE YAPAN OKULU, “ANTALYA’YA ALTIN KEMERİ GÖTÜRMEK İSTİYORUM” DEDİ.

ER MEYDANLARINDA MURATPAŞA BELEDİYE

Er meydanlarında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal adına boy gösteren Orhan Okulu, daha önce iki kez başpehlivan olduğu yağlı güreşin şampiyonlar ligi Kırkpınar hazırlıklarını tamamladı. Son antrenmanını Edirne’de yapan Okulu, “Antalya’ya altın kemeri götürmek istiyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyespor’un 34 yaşındaki başpehlivanı, “Paşa’nın Aslanı” lakabıyla anılan Okulu, Kırkpınar’ın ‘dualı çayırına’ ilk kez 11 yaşında ayakbastı. Farklı boylarda elde ettiği derecelerle 24 yaşında Baş’a güreşmeye başlayan Okulu, 2015 ve 2018’de yağlı güreşin şampiyonlar ligi Kırkpınar’da başpehlivanlığı kazandı.

Bu yıl sezona iyi bir başlangıç yapan ve 3’üncü etabı geride kalan CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde liderlik koltuğunda yer alan Okulu, 7-9 Temmuz tarihlerinde 662’ncisi düzenlenecek Kırpınar Yağlı Güreşleri hazırlıklarını tamamladı. Son hafta Edirne’de kampa giren Okulu, seyir zevki yüksek bir Kırkpınar olacağını söyledi. Tüm pehlivanlar başarılar dileyen Okulu, “Üst üste yaşadığım ameliyatlar sonrası bu yıl herhangi bir sakatlık yaşamadan iyi bir sezon geçiriyorum. Antalya’ya altın kemeri götürmek istiyorum” dedi. Okulu, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a da maddi ve manevi destekleri dolayasıyla teşekkür etti.