Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖĞRENCİLERE “BESLENME, SAĞLIKLI YAŞAM VE İŞ GÜVENLİĞİ” EĞİTİMİ

Kadirli Belediyesi Sağlık İşleri

Kadirli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince, “Çevre Haftası’ etkinlikleri kapsamında Ahmet Topaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “beslenme, sağlıklı yaşam ve iş güvenliği” eğitimi verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Açıkoğlu, Belediye Sağlık İşleri Müdürü Ayşe Öksüz ve öğrencilerin katıldığı Uyguluma Oteli toplantı salonundaki programda, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyen Alper Büyükbayram tarafından iş yerlerinde çalışırken beslenme, sağlıklı yaşam ve iş güvenliği konusunda önemli bilgiler anlatıldı.

Ulusal sağlık politikalarının ana hedefinin sağlıklı bireylerden oluşan sağlıklı bir topluma ulaşmak olduğuna dikkat çeken Bayramoğlu, “Çağımızın en büyük sağlık problemlerinden birisi sağlıksız beslenmedir. Bunun sonucunda insanlarda pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamakta, hayat kalitesi ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir.

Üretimde önemli rol oynayan işçilerin sağlığı ve iş güvenliği ancak işçilerin yaptıkları işe göre gereksinme duydukları besinleri; miktar ve kalite olarak yeterince sağlamaları ile mümkündür. İyi beslenemeyen işçilerin sağlığı bozulmakta, iş kazası riski artmakta, performansları önemli ölçüde azalmaktadır.

İşçi sağlığı ve iş güvenliği ile beslenme arasındaki ilişkileri konu alan eğitim programımıza desteğinden dolayı Belediye Başkanımız sayın Mustafa Mert Olcar ve katılan öğrencilerimizle öğretmenlerine teşekkür ederiz” dedi.