Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NİĞDE’DE SAĞANAK YAĞIŞLAR SELE NEDEN OLDU; YOLLAR KAPANDI

Niğde’de Etkili Sağanak Yağışlar

Niğde’de Etkili Sağanak Yağışlar Sele Neden Oldu

Niğde’nin Bor ilçesinde etkili olan şiddetli yağışlar su taşkınlarına sebep oldu. Kentte bazı yollar sele kapandı ve kırsal bölgelerde yaşam olumsuz etkilendi. Yağmurun neden olduğu sele ev ve iş yerleri zarar gördü, sürücüler ise zor anlar yaşadı. Niğde-Bor yolunda araçlar ilerlemekte güçlük çekti ve Bor TOKİ Mahallesi’nde trafik akışı alternatif bir güzergaha yönlendirildi. Çiftlik ilçesine Bağlı Bozköy-Kayırlı yolunda da sel ve toprak kayması nedeniyle yol ulaşıma kapandı ve ekipler yolun açılması için çalışmalara başladı.

Niğde Valiliği, yaşanan sel ve su baskınları hakkında bilgi verdi. Yaşanan aşırı yağışlar sonucunda Pınarcık köyünde traktörle suya kapılan 2 kişi ve mahsur kalan vatandaşlar AFAD, Jandarma ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı. Bor ilçesinde ise 20 ev ve 2 işyeri su baskınına maruz kaldı, mahsur kalan vatandaşlar güvenli yerlere alındı. Su baskınları nedeniyle henüz herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Tarımsal alanlarda ve meyve bahçelerinde herhangi bir zarar olmadığı belirtildi ve mağdur olan vatandaşlara yardım çalışmalarının titizlikle yürütüleceği vurgulandı. Niğde’de yaşanan bu doğal afetin ardından şehirde hasar tespit çalışmaları hızla devam ediyor.