Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MESKİ, Çamlıyayla’da 5 mahallenin su sıkıntısını giderdi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MERSİN SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MESKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ÇAMLIYAYLA İLÇESİ KESECİK MAHALLESİ İÇME SUYU HATTI YAPIM İŞİ KAPSAMINDA EKONOMİK ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ İÇME SUYU HATLARINI YENİLEME ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MERSİN

Mersin’de kırsal kesimde bulunan 5 mahallenin su sıkıntısı giderildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Çamlıyayla İlçesi Kesecik Mahallesi İçme Suyu Hattı Yapım İşi kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileme çalışmalarını tamamladı. Bu sayede Belen, Karadiken, Pirömerli, Kaklıktaşı ve Taşcılı mahallelerinin zaman zaman yaşadığı arıza kaynaklı kesintiler giderilerek, vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlandı.

MESKİ’de İnşaat Mühendisi olarak görev yapan Yemliha Okan Vurur, yatırım bedeli yaklaşık 9 milyon lira olan yapım işi kapsamında, bölgede mevcutta bulunan HDPE boru iletim hattının yenilenerek, yerine yaklaşık 2 bin 500 metre çelik boru hat döşemesi imalatı ile bir sanat yapısının yapıldığını belirterek, “Tamamlanan çalışmalarla bölgede boru arıza ve su kesintilerinin önüne geçilerek, bölgenin içme suyu ihtiyacı daha az maliyetle ve kesintisiz şekilde karşılanmaktadır” ifadelerini kullandı.