Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mersin Büyükşehir Belediyesi 15 binden fazla çocuğu tiyatroyla buluşturdu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI İLE KADIN VE AİLE HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NIN ORTAK YÜRÜTTÜĞÜ PROJE KAPSAMINDA, KENT GENELİNDE DEZAVANTAJLI BÖLGELERDE YAŞAYAN 15 BİNDEN FAZLA ÇOCUK TİYATROYLA BULUŞTURULDU.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ortak yürüttüğü proje kapsamında, kent genelinde dezavantajlı bölgelerde yaşayan 15 binden fazla çocuk tiyatroyla buluşturuldu.

Mersin Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Dünyanın Eski Zamanlarında” adlı çocuk oyunu, Huzurkent Kazım Karabekir İlkokulu Salonu’nda, Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi için özel olarak sahnelendi. Çocukların eğlenceli anlar yaşadıkları etkinliğe, atölyeden faydalanan kadınlar da katıldı. Ozan Erdönmez’in yönettiği ve Mustafa Dincir’in performans sergilediği tek kişilik oyun çocukları geçmişe götürürken, keyifli dakikalar yaşamalarını da sağladı.

Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi Birim Sorumlusu ve Okul Öncesi Öğretmeni Ela Canbolat, “Bugün hem kadın kursiyerlerimiz, hem de öğrencilerimiz güzel bir tiyatro etkinliğine katıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Şehir Tiyatrosu’nun oyuncu ve yönetmeni Ozan Erdönmez de “Dünyanın Eski Zamanlarında” adlı oyunun bu sezon 15 binden fazla çocuk izleyiciye ulaştığını vurgulayarak, “Tiyatro Seyretmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Oyunu çok beğendiğini ifade eden Asmin Kemtçi ise “İyi ki atölyemiz var. Vahap Amca’ya çok teşekkür ederiz. Onun sayesinde buraya geldik ve yeni yerleri keşfettik. Çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Atgirmez Çocuk Atölyesi öğrencilerinden Azize Karaçalı da farklı etkinliklere katılım sağladığı için mutlu olduğunu belirterek, “Tiyatro çok güzeldi. Vahap Amca’ya buradan çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde böyle tiyatroları izleyebiliyoruz. Kitap okuyor, oyunlar oynuyor ve resimler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan Fatma Kahveci ise çocuklara yönelik bu tip sosyal faaliyetlerden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.