Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEHMET DURMUŞCAN KIRLANGIÇ EVİN TERASINA YUVA YAPTI

Osmaniye´de Durmuşcan ailesi kırlangıçlarla

Osmaniye´de Durmuşcan ailesi kırlangıçlarla 10 yıldır komşuluk yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kadirli ilçesinde bundan 10 yıl önce emekli olup köyüne yerleşen Mehmet Durmuşcan evini yaptırdığı ilk yıl kırlangıç ailesi de evinin terasına yuva yaptı.

Baharın müjdecisi olan ve her yıl düzenli olarak Nisan ayında aynı yuvayı mesken tutan kırlangıçlar kendilerini ağırlayan Durmuşcan ailesinin en iyi komşuları oldu.

Kırlangıçları aileden biri olarak gören Durmuşcan,onlara o kadar çok alıştı ki dörtgözle beklediği kırlangıçlar yavrularını uçurmalarına rağmen bu yıl kendileri yuvadan ayrılmadı.

Haziran ayının sıcaklarında aynı yuvada yine dört yavru dünyaya getiren kırlangıçlar Hayvansever Durmuşcan ile birlikte yavrularını beraber büyütüyorlar.

Mehmet Durmuşcan,günün büyük bir bölümünü yavruları seyrederek geçiriyor.

Havaların çok sıcak olmasından dolayı yavruları vantilatörle serinletmeye çalışan Hayvansever adam,onları beslemeye de yardım ediyor.

 

“EVLAT HASRETİNİ KIRLANGIÇLARLA GİDERİYOR”

 

Üç çocuğu da gurbette olan Durmuşcan,kırlangıçlara o kadar alıştı ki evlat hasretini onları izleyip severek ve beslenmelerine yardımcı olarak gideriyor.Kırlangıcların kendisine terapi olduğunu dile getiren adam,kırlangıçların evin çevresindeki haşereleri de yakalayarak kendilerine yardımcı olduğunu belirtiyor.