Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MAHZEN-46 Operasyonu: 112 Kişi Gözaltında!

Operasyon kapsamında Bursa merkezli

Operasyon kapsamında Bursa merkezli 13 ilde gerçekleştirilen ‘Mahzen-46’ operasyonunda ülke çapında faaliyet gösteren 3 ayrı organize suç örgütü ortaya çıkarıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Vedat Kıpçak, Fırat Erdal ve Ersin Bulut’un liderliğini yaptığı örgütlerin 112 kişilik üyesinin gözaltına alındığını duyurdu.

Operasyonlar Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı tarafından koordine edildi. Çalışmalar neticesinde Bursa merkezli İstanbul, Konya, Van, Kocaeli, Nevşehir, Muğla, Samsun, Diyarbakır, Şanlıurfa, Balıkesir, Tekirdağ ve Muş’ta operasyonlar düzenlendi.

Vedat Kıpçak liderliğindeki organize suç örgütüne ait 74 şüpheli yakalanırken, Fırat Erdal’ın başında olduğu örgütten 22 şüpheli ve Ersin Bulut’un liderliğindeki örgütten ise 16 şüpheli ele geçirildi. Toplamda 112 kişi hakkında ‘suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak’, ‘uyuşturucu madde ticareti’, ‘şiddet, tehdit ve cebir kullanarak suç işleme’, ‘suç gelirlerinin aklanması’ ve ‘göçmen kaçakçılığı’ suçlarından işlem yapılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, “Organize suç örgütlerinin her türlüsüne karşı kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Operasyonlarımız sabahın erken saatlerinde de devam edecek, günün her anında adaleti sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.