Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızılay, İlk Yardım Eğitimleriyle Binlerce Kişiyi Bilinçlendiriyor.

Kızılay, Trafik ve İlk

Kızılay, Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda ilk yardımın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Toplumsal güçlenme stratejisi kapsamında yapılan eğitimler, acil durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Kızılay, 2023 yılında 776 bin 312 kişiye ilk yardım konusunda bilgi verdi.

Kızılay, hayat kurtarıcı olan ilk yardım alanında eğitimler düzenleyerek Türkiye genelinde 26 ilde 29 İlk Yardım Eğitim Merkezi ile hizmet sunuyor. 2023 yılında 55 bin 406 kişiye sertifikalı eğitim verilirken 445 bin 603 kişiye de bilinçlendirme eğitimleri düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle öğretmenlere Kızılay Sertifikalı ilk yardım eğitimleri veriliyor. 2023 yılında 275 bin 303 öğretmen sertifika almaya hak kazandı.

Kızılay, ilk yardımcı sayısını artırmak amacıyla eğitmenler yetiştiriyor. 2 günlük Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi’nde katılımcılara 16 saatlik eğitim veriliyor. Eğitim sonunda başarı gösteren katılımcılar sertifika alıyorlar. Ayrıca, dezavantajlı gruplar ve çocuklar için özel içerikler ve uzmanlar eşliğinde eğitim çalışmaları yapılıyor.