Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KARASU ÜZERİNDEKİ TARİHİ KÖPRÜ TEHLİKE SAÇIYOR

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi Gökgedik

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi Gökgedik Mahallesinde bulunan Karasu içme suyunun bağlantı noktası olan ve 30 Yıllık mazisi bulunan Tahta köprü vatandaşlar açısından ölüm tehlikesi saçıyor.

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesine bağlı Gökgedik Mahallesi’nde yaşayanlar, 30 yıl önce Karasu üzerine kurulan ve “Tahta Sırat Köprüsü” adını verdikleri asma köprünün yıkılıp, yerine yenisinin yapılmasını istiyor.

Andırın İlçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal Gökgedik Mahallesi’ndeki Karasu Körsulu üzerindeki 15 metre uzunluk ve 15 metre yükseklikte bulunan ilkel yollarla yapılmış tahta köprü çürümeye yüz tutmuş durumda.

Mahalleye bağlı yaklaşık 80 hane bulunan Pertler mevkiine geçiş olarak’ta kullanılan köprüden günlük olarak onlarca insan geçerken, çobanlarda hayvanlarını bu köprüyü kullanarak karşıya geçiriyor.

Yörede yaşayan vatandaşlarında korkulu rüyası haline gelen köprü çürümüş tahtaları nedeniyle tehlike saçıyor. Yetkililerin bir an önce burada önlem almasını isteyen mahalle sakinleri,  köprünün yeniden yapılması için ilgililerden yardım bekliyor.