Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş’ta Azerbaycan Mahallesi 2025 Şubat’ta Tamamlanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile birlikte Azerbaycan Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Görgel, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Kardeş ülkemiz Azerbaycan, depremin hemen ardından bizim yanımızda oldu. Bu destek için Azerbaycan halkına şükranlarımı sunuyorum. Aramızdaki kardeşlik bağı daha da güçlendi” dedi.

Başkan Görgel, Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Ali Asadov’un Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği program kapsamında, Azerbaycan Mahallesi’nde yapılan çalışmaları inceledi. İnceleme sırasında Vali Mükerrem Ünlüer ve şehir protokolü de hazır bulundu.

default
default

Başbakan Asadov, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, “Türkiye’ye olan ziyaretlerimizi Kahramanmaraş’ta başlatmak istedik. Depremin ardından Türkiye’ye destek olmak için buradayız. Kahramanmaraş’ta yeni konut ve iş yerlerinin yapımına başladık. Çalışmalar planlanan takvime uygun ilerliyor. Ayrıca, burada inşa ettiğimiz okul, Haydar Aliyev’in adını taşıyacak. Kahramanmaraş’ta Azerbaycan ve Haydar Aliyev’in adını yaşatıyoruz. 2025 Şubat’ına kadar Azerbaycan Mahallesi’nin tamamlanmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Görgel ise, “Azerbaycan Başbakanı Sayın Ali Asadov’u şehrimizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Azerbaycan, depremin başından beri bizim yanımızda oldu. Bu destek için teşekkür ediyoruz. Azerbaycan hükümeti ve TOKİ iş birliğiyle yapılan çalışmalar hızla ilerliyor. Azerbaycan’ın katkısıyla şehrimize kazandırılan Haydar Aliyev İlkokulu, yakında eğitime başlayacak. Kalıcı konutların büyük bir kısmı da bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. Kahramanmaraş’ımızın merkezinde, şehrimize yakışır bir mahalle olacak. Bu vesileyle bir kez daha kardeş Azerbaycan’a teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.