Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraşlı Vatandaşlar Ölüm Yolu İçin Önlem İstiyor

Kahramanmaraş’ta bir grup vatandaş

Kahramanmaraş’ta bir grup vatandaş ve sağlık çalışanları, sürekli olarak trafik kazalarının yaşandığı bir yol için acil önlemler alınmasını talep ediyor. Yolu trafiğe kapatıp dikkat çeken vatandaşlar, öncelikle güvenliği sağlamak adına çözüm bekliyor.

Doğu Çevre Yolu’nda sıklıkla meydana gelen trafik kazaları endişe verici boyutlara ulaşmış durumda. 6 Şubat depremleri sonrasında artan trafik ve yayaların yoğunluğu, her gün neredeyse yeni bir trafik kazasına sebep oluyor. Bölgedeki Özel Sular Akademi Hastanesi, deprem sonrası artan yoğunlukla başa çıkmaya çalışıyor. Ancak yolun karşısında bulunan bankalar ve okullar da insan yoğunluğunu artırarak kazalara davetiye çıkarıyor.

Son bir yılda bölgede 20’den fazla ölümlü trafik kazası ve yüzlerce yaralanma yaşandığı belirtiliyor. Vatandaşlar, şehirlerarası bir güzergah olarak bilinen bu karayolu için üst geçit gibi önlemlerin hemen alınmasını talep ediyorlar.

Hastane ve bankaların personellerinin de katıldığı protestoda, vatandaşlar kısa süreliğine trafiği durdurarak tepkilerini gösterdiler. Özel Sular Akademi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zekeriya Büyükdereli, “Bu yol, şehri Gaziantep’e bağlayan aktif bir güzergah. Hem hastanenin hem de bankaların bulunduğu bölge, şehir içinde yoğun bir yaya trafiği oluşturuyor. Deprem sonrası bu yoğunluk daha da arttı. Hastanemizdeki hasta sayısının artması ve karşılıklı geçişlerde yaşanan kazalar son derece endişe verici. Bu nedenle geçit ihtiyacının acil olarak düzenlenmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Son günlerde yaşanan ölümlü kazalar, bu önlemlerin ne kadar acil olduğunu bir kez daha gösteriyor” şeklinde konuştu.