Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadınları Meslek Edindiriyor ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik sosyal hizmetler kapsamında düzenlediği kurslar, kadınlara yeni meslekler edinme ve aile ekonomisine katkı sağlama fırsatı sunuyor. Gülsüm Hanım Gümüşer ve Karaziyaret Sosyal Tesislerinde düzenlenen atölyelerde el becerilerini geliştiren kadınlar, aynı zamanda sosyalleşme imkanı da buluyor.

Kurslarda, alanında uzman eğitmenler tarafından Ahşap Boyama, Geri Dönüşüm, Sim Sırma, Dikiş ve Mefruşat gibi çeşitli alanlarda eğitimler veriliyor. Kadınlar, bu eğitimler sayesinde el becerilerini geliştirirken, aynı zamanda yeni meslekler de öğreniyorlar. Ürettikleri ürünlerin satışını yaparak aile ekonomisine katkı sağlama fırsatı bulan kadınlar, bu kurslardan oldukça memnun.

Kurs Sorumlusu Ayşe Deniz, kadınlara yönelik düzenlenen meslek kurslarıyla ilgili şunları söyledi:

“Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak kadınlara yönelik meslek kursları düzenliyoruz. Bu kurslarda kadınlar hem sosyalleşme hem de meslek edinme fırsatı buluyor. Deprem sonrası yaşanan acıları hafifletmek ve psikolojik olarak rahatlamak amacıyla bu kurslara katılanlar oldu. Burada aldıkları eğitimler sayesinde ürettikleri ürünlerin satışını yaparak aile ekonomilerine de katkı sağlayabiliyorlar.”

Ücretsiz psikolojik ve manevi danışmanlık hizmetinin de verildiği Gülsüm Hanım Gümüşer ve Karaziyaret Sosyal Tesislerinde, kadınlar çeşitli atölyelerde eğitimlerine devam ediyorlar. Bu kurslar aracılığıyla kadınlar, zamanlarını daha verimli kullanırken, yeni şeyler öğrenme ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı buluyorlar.

Kursiyerlerden Sümeyra Berber, Ayşe Nacar ve Zekiye Işık, kurslara katılımlarının kendilerine sosyal faydalar sağladığını belirterek, aldıkları eğitimlerle ürettikleri ürünlerin satışını yaparak aile ekonomisine katkı sağladıklarını ifade ettiler. Bu kurslar sayesinde kadınlar, el becerilerini geliştirme ve sosyal çevrelerini genişletme fırsatı buluyorlar.