Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından şehre İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta bir kutlama programı düzenlendi. Trabzon Caddesi’nde gerçekleştirilen programda, kırmızı şeritli İstiklal Madalyası, Hayrettin Güngör tarafından şanlı Türk Bayrağı’na takılarak İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi.

Kutlama programına Vali Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör gibi önemli isimler katıldı. Program kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı ve şehrin sembolü olan kırmızı şeritli İstiklal Madalyası, Türk Bayrağı’na takılarak göndere çekildi.

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Madalya Günü programında yaptığı konuşmada, “Kahraman şehrimize İstiklal Madalyası verilişinin 99. yılını kutluyoruz. Maraş’ın kurtuluşu, Anadolu’nun savunmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda çok önemli bir yere sahiptir. Kahraman şehrimiz, Avukat Mehmet Ali Bey’in Âlem-i İslam’a Hitap Beyannemesi’nde yazdığı gibi aziz ecdadımızın vaktine hazır olmasıyla kurtarıldı. Avukat Mehmet Ali Bey, oğlu Şahap, Sütçü İmam, Rıdvan Hoca, Abdal Halil Ağa, Senem Ayşe, hülasa kadını erkeği, genci yaşlısı tüm Maraşlı vaktine hazırdı. Tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı, bu mukaddes toprakları korumak için can veren tüm şehitlerimizi ve deprem şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” şeklinde konuştu.