Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Merkezli Yeni Mutfak ve Servis Sanatları Akademisi İçin Lansman Yapıldı

İstanbul’da yeni faaliyete geçen

İstanbul’da yeni faaliyete geçen Mutfak ve Servis Sanatları Akademisi, uluslararası alanda faaliyet gösterecek genç mutfak şefleri ve servis elemanlarının yetiştirilmesini hedefliyor. Mezun olan öğrencilerin diplomaları Vatel’in faaliyet gösterdiği 53 ülkede geçerli olacak ve bu ülkelerde istihdam imkanı bulabilecekler. Akademinin lansmanı Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi ve birçok önemli isim etkinliğe katıldı.

Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, Vatel’in dünya çapındaki ününü vurgulayarak, İstanbul Kent Üniversitesi ile yapılan partnerliğin gurur verici olduğunu belirtti. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney ise farklılıklara hizmet edecek bu anlaşmanın önemine değindi. İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Atsü ise Vatel ile birlikte öğrencilere yeni imkanlar sunacaklarını ve bu ortaklığın büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Akademinin amacı; öncü, inovatif ve yaratıcı mutfak şefleri ile servis elemanlarını yetiştirmek. Eğitimler ‘Teorik Mutfak’, ‘Teorik Servis’ ve ‘Uygulamalı’ sınıflarda verilecek ve öğrenciler farklı ülkelerde değişim programlarına gönderilecek. Diploma programı ise 4-6 ay teorik eğitim ve en az 6 ay stajdan oluşacak. Bu sayede mezun olan öğrenciler, dünyada yüksek kalitede hizmet sunabilecekler.