Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ilıca’da Yerinde Dönüşüm Hızla Yükseliyor: Depremin İzleri Siliniyor

Kahramanmaraş’ın gözde tatil beldesi

Kahramanmaraş’ın gözde tatil beldesi Ilıca, 6 Şubat depremlerinin ardından hızla toparlanıyor. Ilıca Mahallesi’nde gerçekleştirilen yerinde dönüşüm projeleri kapsamında yapılan 110 metrekarelik 40 adet betonarme konutun inşaat çalışmaları hızla ilerliyor.

Bölgedeki inşaatları yerinde incelemek üzere Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Şahin, İl Müdür Yardımcısı Muharrem Ateş ve Ilıca Mahallesi Muhtarı Cuma Karalar bir araya geldi. Yapılan incelemelerde, toplam 40 konutun 3 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağı belirtildi.

Firma yetkilisi Ali Cesur Kaçmaz, “Bölgedeki deprem izlerini hızla silmek için çalışıyoruz. Hasar gören ev sahipleri için başlattığımız bu projenin, söz verdiğimiz tarihlerden önce tamamlanması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızın kalıcı konutlarına bir an önce yerleşmelerini ve yaşam konforlarının artmasını hedefliyoruz” dedi.

Ilıca Mahallesi Muhtarı Cuma Karalar ise, “Hak sahipleri projeden oldukça memnun. Firma, gece gündüz demeden çalışarak insanları evlerine kavuşturmanın peşinde. Bakanlık, yüklenici firma ve vatandaşlar olarak el ele vererek mahallemizin yeniden yapılandırılması için çalışıyoruz. Ilıca’yı Kahramanmaraş’ın turizm merkezi konumunda tutmak için çaba gösteriyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen il müdürümüz Ahmet Şahin, müdür yardımcımız Muharrem Ateş ve firma yetkilimiz Ali Cesur Kaçmaz’a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.