Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HEPSİBURADA, KADIN MÜHENDİSLERİN YÜZDE 50 HEDEFİ!

Hepsiburada, 2030 yılına kadar

Hepsiburada, 2030 yılına kadar kadın mühendis oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor

Kadın Mühendisler Günü, Hepsiburada tarafından özel bir şekilde kutlandı. Şirketin mühendislerinin yüzde 36’sının kadın olduğu belirtilirken, Hepsiburada, bu oranı 2030 yılına kadar yüzde 50’ye çıkarmayı amaçladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Hepsiburada’da kadın çalışan oranı yüzde 50 iken, global şirketlerde bu oran genellikle yüzde 20 seviyesinde bulunuyor. Hepsiburada’nın kadın mühendis oranının ise yüzde 36 olduğu belirtildi. Şirket, kadın mühendis oranını 2030 yılına kadar yüzde 50’ye yükseltmeyi planlıyor.

Hepsiburada, kadın çalışanların profesyonel gelişimlerine destek olmak amacıyla çeşitli mentorluk ve kariyer gelişim fırsatları sunuyor. Kadın çalışanlara liderlik eğitimleri veren Hepsinspire platformu, kadın mühendislerin bireysel ve profesyonel olarak gelişmelerini teşvik ediyor. Kadın çalışanlar, şu ana kadar toplam bin 285 saatlik eğitim aldı.

Hepsiburada Müşteri Deneyimi ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu, kadın mühendislerin başarılarına dikkat çekerek, şirket olarak 2030 yılına kadar kadın mühendis oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.