Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Helete Mahallesinin Altyapısı Büyükşehir Tarafından Yenileniyor

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesine bağlı

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Helete Mahallesi’nde gerçekleştirilen altyapı yenileme çalışmaları hızla ilerliyor. KASKİ Genel Müdürlüğü önderliğinde yürütülen çalışmalarla, bölgeye önemli altyapı iyileştirmeleri kazandırılıyor. Toplamda 136 milyon TL’lik yatırımla, 52 kilometrelik içmesuyu hattı, 3 kilometrelik kanalizasyon hattı, içmesuyu deposu ve çeşitli sanat yapıları inşa ediliyor.

Şehrin her alanında yeniden yapılanma çabaları, 6 Şubat depremlerinin ardından başlayarak kesintisiz devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde başlattığı altyapı seferberliğiyle, Helete Mahallesi gibi önemli bölgeleri de ihmal etmiyor. KASKİ Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çalışmalar, Helete’ye modern ve sağlam altyapı imkanları sunacak nitelikte.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Atalar ve Başkan Danışmanı Altuğ Uyan, proje alanında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek güncel bilgiler aldılar. Dr. Keleş, yapılan saha ziyareti sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz depremler sonrası zarar gören altyapı hatlarının yenilenmesi için şehir genelinde yoğun bir çaba harcıyoruz. Helete Mahallesi’nde yürütülen içmesuyu şebeke yenileme projesinde önemli bir aşamaya ulaşıldı. 136 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilen bu projeyle, Helete’nin içmesuyu ve kanalizasyon sorunları büyük ölçüde çözüme kavuşturulacak. Projede emeği geçen herkese ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz,” şeklinde konuştu.

Bu önemli altyapı çalışmalarıyla birlikte Helete Mahallesi, daha sağlıklı ve güvenli bir çevreye kavuşacak, yaşayanların yaşam kalitesi artacak.