Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hava-İş Gönül Sofrası kurmaya devam ediyor

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (HAVA- İŞ) üyeleri, Kahramanmaraş merkez üssü gerçekleşen deprem sonrasında bölgede yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

06 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan yüzyılın felaketi deprem 11 ili olumsuz etkilerken bir yandan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Devlet kurum ve kuruluşları tüm kadroları ile depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.

Yaşanan felaketin ardından yaraları sarmak için harekete geçen HAVA- İŞ; bölgede yaşanan acıyı hafifletmek, felaketten etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla depremin ilk günlerinde 5 tır temel ihtiyaç malzemesi ve peyder pey zamanlarda temizlik hijyen paketleri ile depremzedelerin yanından hiç ayrılmadı.

KAHRAMANMARAŞ’A YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yaraları sarmak için canla başla çalışan sivil toplum kuruluşları (STK), bu yıl insani yardım faaliyetleri ve iftar sofralarıyla ramazanın bereketini depremzedelerle paylaşmaya devam ederken Hava-iş sendikası geçen sene Kahramanmaraş’ta 5 mahallede ramazan boyunca 1000 kişilik iftar yemeği verirken bu yılda EXPO alanında bulunan konteyner kentte Günlük 1500 toplamda 45 bin kişilik iftar yemeği ikramında bulunmaya başladı. Hava-İş tarafından EXPO alanında yer alan Konteyner kentte bulunan depremzede vatandaşlara yönelik düzenlenen iftar yemeği depremzede aileleri mutlu etti.