Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da depremzede çocuklar için bayram eğlencesi düzenlendi

Hatay’da bayram dolayısıyla çocuklar

Hatay’da bayram dolayısıyla çocuklar için lunapark kuruldu

Nur ÇELİK/HATAY, – HATAY’da BtcTurk, Kırıkhan Kaymakamlığı iş birliğiyle ilçede yaşayan depremzede çocuklara bayram eğlencesi düzenlendi. Bayramın ilk iki gününde yapılan ücretsiz lunapark etkinliğinde 10 bin çocuğa bilet dağıtıldı. Kurtuluş Mahallesi’nde kurulan lunaparka gelen çocuklar doyasıya eğlendi.

BtcTurk, Kırıkhan Kaymakamlığı ile ortak organizasyonda, depremlerin ardından konteyner kentlerde yaşayan çocuklar için bayram eğlencesi düzenledi. Lunaparkta atlıkarınca, balerin, gondol ve çarpışan arabaya binen çocuklar, heyecan dolu dakikalar yaşadı. Çocuklar, etkinliğin düzenlenmesini sağlayan BtcTurk ve Kırıkhan Kaymakamlığına teşekkür etti.

Etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Kırıkhan Kaymakamı Fikret Dağ, yaptığı yazılı açıklamada “6 Şubat’ta yaşadığımız deprem sadece binalarımızda tahribat oluşturmadı, aynı zamanda insanlarımızın ve bilhassa çocuklarımızın psikolojik yapısında da birtakım bozulmalara sebep oldu. Bu nedenle sosyal aktivitelere çocuklarımızın ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Şöyle ki; geçtiğimiz aylarda kaymakamlığımızın organizasyonunda Hacivat-Karagöz etkinliğinden sonra depremde kekeme olan çocuğumuzun konuşmasının düzeldiğine tanık olduk. Bu kapsamda, bu etkinliklerin deprem psikolojisini unutmak için ziyadesiyle faydalı olduğunu düşünüyoruz. Lunapark etkinliğinin de çocuklarımıza faydalı olacağına inancımız sonsuz. BtcTurk başta olmak üzere emek ve katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız” dedi.

BTCTURK 4 BİN BİLETLE DESTEK OLDU

Organizasyonda dağıtılan 10 bin biletin 4 binini satın alarak etkinliğe destek veren BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Depremle birlikte çocukların manevi ihtiyaçları arka planda kaldı. Oyun oynamak, sosyalleşmek, eğlenmek bütün çocukların hakkı. En önemlisi de tüm bunlar çocukların gelişimlerinin temel bir parçası. BtcTurk olarak, özellikle deprem bölgesindeki çocukların morallerini düzeltmek ve iyi ruh hallerini desteklemek için çalışmalar yürütüyoruz. Çocukların potansiyellerini yaşamalarına teşvik etmek amacıyla bu bayram yanlarında olmak istedik. Burada her bir çocuğumuzun yüzünde göreceğimiz sevinç hepimizi çok mutlu edecek. Başta kaymakamlığımız olmak üzere bu anlamlı programda bulunmamıza vesile olan herkese teşekkür ediyoruz. Kalbimiz hep burada atıyor” diye konuştu.

‘ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ’

Etkinlikte saha görevlisi olarak görev alan Kırıkhan Sosyal Hizmet Merkezi’nde sosyal çalışmacı Hamdi Batuhan Öztorun ise “Etkinlikte 10 bin adet bilet dağıtıldı. Bunun 4 bininin satın alımını BtcTurk yaptı. BtcTurk ve Kırıkhan Kaymakamlığı’na çok teşekkür ederiz. Sahada çalışan bütün saha personellerine çok teşekkür ederiz. Depremden etkilenen çocukları bir nebze de olsa güldürmek için bu organizasyonu düzenledik” ifadelerini kullandı.

Lunaparkta eğlenen çocuklardan Pınar Boy da (11) “Bugün burada çok eğlendik, çarpışan arabalara bindik, bir biletim kaldı ona da bineceğim. Kırıkhan Kaymakamlığı ve BtcTurk’e çok teşekkür ederim” dedi.