Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Görgel’den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Çanakkale Zaferi, Milletimizin Birliğinin

Çanakkale Zaferi, Milletimizin Birliğinin ve Beraberliğinin Nişanesidir

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Görgel, mesajında, “Çanakkale’de yazdığımız destan, aziz milletimizin birliğinin ve beraberliğinin nişanesidir” ifadelerine yer verdi.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için yayımladığı mesajda, ecdadın dünyanın en donanımlı ordularını mağlup edebileceğini gösterdiğini belirten Görgel, Çanakkale ruhunun Kahramanmaraş’ın milli mücadelesinde, 15 Temmuz’da ve 30 Ağustos’ta canlandığını vurguladı.

Görgel mesajında şunları kaydetti: “Çanakkale, tam 109 yıl önce kadim ecdadımızın vatanlarını müdafaa etmek için cansiperane cepheye koşarak yedi düvele karşı verdiği mücadelenin adıdır. Bağımsızlığını tüm değerlerin üzerinde tutan, esir olmaktansa canından olmayı tercih eden kahraman ecdadımız o gün adeta destan yazdı. Çanakkale, dünyanın en donanımlı ordularının bile mağlup edilebileceğinin tüm dünyaya gösterildiği, vatanın bekası için her şeyini geride bırakarak cepheye koşan yüz binlerce kahramanın da dediği gibi ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün tarihe geçtiği savaştır.”

Görgel, “Bu şanlı ecdadın torunları olmaktan duyduğumuz gururu bir kez daha belirterek bu vesileyle Çanakkale Zaferi’mizin 109. yılında başta Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde ve terörle mücadelede şehit ve gazi olmuş tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyorum” şeklinde devam etti.