Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelli Birey Yoktur, Yoluna Çıkan Engeller Vardır

10 – 16 Mayıs

10 – 16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, özel gereksinimli vatandaşlar ve aileleri için farkındalık programları düzenlenecek. “Engelli Birey Yoktur, Yoluna Çıkan Engeller Vardır” sloganıyla yola çıkan belediye, bu haftayı engellerin aşılması ve toplumsal farkındalığın artırılması için bir fırsat olarak görüyor.

Etkinlikler, 10 Mayıs Cuma günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde başlayacak. Saat 10.00’da başlayacak programda, özel gereksinimli bireylerin sanatsal yeteneklerini sergileyebileceği bir resim sergisi ve çocuk gösterileri yer alacak.

14 Mayıs Salı günü ise Atatürk Parkı’nda “Geleneksel Engelsiz Çocuk Şenliği” düzenlenecek. Saat 10.00’da başlayacak olan şenliğe tüm özel gereksinimli vatandaşlar ve aileleri davet ediliyor.

Farkındalık programı kapsamında, bedensel engelli milli yüzücü Sefa Yurtkölesi, 14, 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde şehir merkezindeki okulları ziyaret ederek engellerle başa çıkmanın yolları ve özel gereksinimli vatandaşların sosyal hayata entegrasyonu gibi konuları ele alacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası’nda özel gereksinimli bireylerin toplum içinde daha fazla yer alması ve hak ettikleri destek ve ilgiyi görmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu etkinliklerle, engellerin aşılması ve toplumsal bilincin artırılması hedefleniyor.