Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

El Nino sıcakları onlara işlemiyor

TÜRKİYE’NİN EN SICAK İLLERİNDEN ADANA’DA EL NİNO SICAKLARI YAVAŞ YAVAŞ ETKİLİ OLURKEN KEBAP USTALARI 80 DERECEYİ BULAN SICAKLIĞA RAĞMEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.

TÜRKİYE’NİN EN SICAK İLLERİNDEN

Türkiye’nin en sıcak illerinden Adana’da El Nino sıcakları yavaş yavaş etkili olurken kebap ustaları 80 dereceyi bulan sıcaklığa rağmen çalışmaya devam ediyor.

Türkiye’nin etkisi altına gireceği El Nino sıcak hava dalgası yavaştan etkisini göstermeye başladı. Yaz mevsiminde yüksek sıcaklıkların etkisini gösterdiği Adana’da yaşayanlar, sıcaklığın 44 dereceyi aştığı bunaltıcı havaya rağmen kebap yemekten vazgeçmiyor. Neredeyse kentin her caddesinde bulunan kebap restoranlarında çalışan ustalar, mangal başında sıcaklığın 80 dereceyi bulmasına rağmen çalışmaya devam ediyor. Sabah 07.00’de yanan mangal, gece 00.00’a kadar sönmüyor. Günde yüzlerce porsiyon kebap pişiren ustalarda iki vardiya halinde en az 8 saat mangalın başında kalıp ter döküyor.

“Ekmek parası için burada çalışıyoruz”

Kebapçı Yaşar Aydın, “Çukurova’nın en zor ayları Temmuz, Ağustos ve Eylül 15’e kadardır. Bizler çok zor günler yaşıyoruz. Klimalar fayda etmiyor. Öyle bir sıcak var ki alışkın olmayan insan ocak başında 3 dakika duramaz. Her sektörün işi zordur ancak bizim sektörün işi yazın kat ve kat daha zordur. Bizim ekmeğimizde bu. Ekmek parası için burada çalışıyoruz” diye konuştu.

“İşimizi seviyoruz”

Kebap ustası Mustafa Keser ise bazı kişilerin ocakbaşında baygınlık geçirdiğini söyleyerek, “Burada herkes çalışamaz. Vücut direnci gerekir. Bazı kişiler gelip baygınlık geçirerek geri gidiyor. Bizler ekmek parası için çalışıyoruz. İşimizi de seviyoruz” ifadelerini kullandı.