Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DERYA YANIK, EMİNE ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDEKİ ANADOLUDAKİLER PROJESİ’NE KATILDI

AK Parti Osmaniye Milletvekili

AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Derya Yanık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen “Anadoludakiler” Projesi’nin lansmanına katılarak projenin önemine vurgu yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen proje, Anadolu’nun özgün değerlerini yaşatmayı ve dünyaya tanıtmayı hedefliyor.
Yanık, lansmanda yaptığı açıklamada, Anadolu’da faaliyet gösteren kooperatiflerin ve zanaatkarların ürettiği değerli ürünlere olan emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca, projeye destek veren Emine Erdoğan ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na da minnettarlığını belirtti.
Emine Erdoğan ise, Anadolu’nun tarihteki önemli katkılarına dikkat çekerek, bu toprakların medeniyetler beşiği ve keşiflerin coğrafyası olduğunu vurguladı. Bergama’da üretilen ilk parşömenin, Çatalhöyük’te çizilen ilk resmin, Mezopotamya’da atılan ilk tohumun ve Anadolu’da anlatılan ilk masalın sadece birkaç örneği olduğunu ifade etti.
Projenin amacının, asırlardan bugüne kadar varlığını sürdüren Anadolu’nun eşsiz kültürel hazinelerini gün yüzüne çıkarmak olduğunu belirten Erdoğan, bu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaptı.
Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleşen lansman, Anadolu’nun zengin kültürel mirasının korunması ve tanıtılmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi. Katılımcılara Osmaniye’nin tarihi ve kültürel değerlerinden bahseden AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Derya Yanık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Emine Erdoğan’ı Osmaniye’ye davet etti.