Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede gazi ve eşinin tek dileği, memleketlerinde yaşıyor olduklarını kanıtlamak

DEPREMİN VURDUĞU HATAY’DA YAŞAYAN VE SEÇİM SÜRECİNDE NÜFUSUNU YOZGAT’A TAŞIYAN GAZİ AHMET UÇMAN; ÇEŞİTLİ EVRAKLARI TEMİN EDEMEDİĞİ İÇİN NÜFUSUNU TEKRAR MEMLEKETİNE TAŞIYAMIYOR. DEPREMDE EVİ YIKILAN UÇMAN, VERİLEN DESTEKLERDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN NÜFUSUNU TEKRAR MEMLEKETİNE TAŞIMAK İSTİYOR.

DEPREMİN VURDUĞU HATAY'DA YAŞAYAN

Depremin vurduğu Hatay’da yaşayan ve seçim sürecinde nüfusunu Yozgat’a taşıyan gazi Ahmet Uçman, çeşitli evrakları temin edemediği için nüfusunu tekrar memleketine taşıyamıyor. Depremde evi yıkılan Uçman, verilen desteklerden faydalanabilmek için nüfusunu tekrar memleketine taşımak istiyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler esnasında hastanede tedavi gören gazi Ahmet Uçman, sağlığına kavuşabilmek için asrın felaketi sonrası Yozgat’ta yaşamaya başladı. Seçim sürecinde nüfusunu Yozgat’a aldıran gazi, oyunu kullanmasının ardından memleketi Antakya ilçesi Karlısu Mahallesi’ne geri döndü. Depremde evi yıkılan gazi, çeşitli desteklerden faydalanmak için nüfusunu tekrar memleketine taşıtmak istedi fakat evrakları temin edemediği için bir türlü isteğini gerçekleştiremedi. Gazi Uçman’ın bu günlerde tek dileği nüfusunu tekrar memleketine taşıtabilmek.

“İkametimi bir türlü Hatay’a alamadım”

Deprem öncesi Antakya’nın Karlısu Mahallesi’nde yaşayan Uçman, damadının kendisini Yozgat’a götürdüğünü belirterek, “1990 yılında İstanbul’da görev esnasında gazi oldum. Kafamda yapay kemik var. Depremde hastanede yatıyordum. Kanımdaki enfeksiyondan dolayı cumartesi hastaneye yattım. Enkazdan eşimle beraber birlikte çıktık. Daha sonra damadım bizi buradan alıp Yozgat’a götürdü ve orada tedavi olmaya devam ettim. Sürekli buraya gelip gitmemek için ve seçimler olduğu için nüfusumu da Yozgat’a aldırdım. İkametimi bir türlü Hatay’a alamadım. İkametimi aldırmak için yeni bir numara oluşturmam gerekiyormuş. Evim yıkıldığı için ikametim görünmüyormuş. Tekrardan ikametgah istediğim zaman konteynere numara istiyorlar. Olmadığı için de nüfusumuzu taşıyamadık” dedi.

“Ben sadece nüfusumun kendi memleketime alınmasını istiyorum”

Gazi Ahmet Uçman’ın eşi Hayriye Uçman da tek dileğinin nüfusunun memleketine alınması olduğunu ifade ederek, “Ben sadece nüfusumun kendi memleketime alınmasını istiyorum. Başka da hiçbir şey istemiyorum. Evimiz yıkıldı, başka da bir şeyimiz yok. Kendi imkanımızla burayı yaptık. Sadece nüfusumuzun buraya alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.