Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dağlı: 23 Nisan 1920 Türk Milleti İçin Dönüm Noktasıdır

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Dağlı, Türk Milleti’nin tarih boyunca bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmediğini vurgulayarak, “23 Nisan 1920 Türk milleti için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Milletin çetin bir dönemde küllerinden doğduğunu ifade eden Prof. Dr. Dağlı, TBMM’nin açılışının hem Kurtuluş Savaşı’nın zafere ulaşmasının yolunun başlangıcı hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Dağlı, kurulan ilk meclisle birlikte Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hatırlattı ve ekledi: “Atatürk bu anlamlı günü çocuklara armağan etti. Ne mutlu bize ki, bugün sadece ülkemizde değil tüm dünyada çocuklar kutlama yapıyor.”

Geleceğin kahramanları olan çocukların vatanına ve milli iradeye sahip çıkacaklarına inandığını dile getiren Prof. Dr. Dağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andı. Ayrıca, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan aziz şehitleri rahmet ve minnetle, kahraman gazileri ise şükranla andığını belirtti.

Prof. Dr. Dağlı, mesajını, “TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümünde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diyerek tamamladı.

Bu önemli günde, Türk milletinin bağımsızlık ve milli irade mücadelesinin önemini bir kez daha hatırlatan Prof. Dr. Dağlı’nın mesajı, tüm vatandaşlarımızı duygulandırdı.