Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Murat Emir: “Sokak Hayvanlarıyla İlgili AK Parti ile Görüşeceğiz”

CHP Grup Başkanvekili Murat

CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, AK Parti ile sokak hayvanlarıyla ilgili yapılacak yasal düzenlemeyi görüşmek için randevulaşacaklarını belirtti. Emir, “Toplumun beklentilerine yönelik bir hazırlık içinde olduklarını anlıyoruz; sokak hayvanlarını ‘eutanazi’ yoluyla öldürecekler ve bizi de bu sürece dahil etmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

CHP’li Murat Emir, Meclis’teki basın toplantısında tasarruf tedbirlerini içeren kanun teklifine değindi. Emir, “Aslında çoklu maaşların kısıtlanması gibi bir görüntü var ancak asıl niyet farklı. Varlık Fonu’ndaki şirketleri koruma altına alıyorlar. Bu şirketler, bankalar ve kar eden diğer şirketler, geniş yönetim kurullarıyla birlikte çalışmaya devam ediyorlar” dedi.

Emekli maaşlarına yapılacak zam konusunda belirsizlik olduğunu dile getiren Emir, “AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, ‘Emekli maaşını asgari ücrete indirmek imkansız’ diyor. Oysa anlaşılması gereken, 12 bin lira ile 10 bin lira maaş alan emeklinin geçinme zorluğudur. Emekliler ve asgari ücretliler unutuldu. Çözüm yerine toplantılar düzenleniyor, ancak emekli ve asgari ücretli konusu konuşulmuyor” ifadelerini kullandı.

Murat Emir, AK Parti’nin Öğretmenlik Mesleği Kanunu’nda CHP’yi danışmadığını ancak sokak hayvanları konusunda görüşmek istediklerini açıkladı. Emir, “Sokak hayvanlarını ‘eutanazi’ adı altında öldürmeye çalışıyorlar ve bu sürece bizi de dahil etmeye uğraşıyorlar. Bizimle yol almak yerine taleplerimizi dikkate almıyorlar, ancak sokak hayvanları konusunda kapımızı çalıyorlar. Bizim önerilerimize kulak vermeliler” dedi.