Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CAMİ İMAMINA BIR BIÇAKLI SALDIRI DAVASINDA TUTUKLULUK DEVAM EDİYOR

İstanbul’da bir camide meydana

İstanbul’da bir camide meydana gelen olayda, imam Galip Usta ve öğrencilere saldırdığı iddia edilen Ömer Salgın’ın duruşması başladı. Usta, saldırı anını anlatarak, “Saldırgan beni boğazlayarak bıçakladı, ardından bacaklarıma da saldırdı. Güvenlik görevlileri müdahale etti” dedi. Mahkeme, Salgın’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi.

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Salgın katılmazken, mağdurlar ve tanıklar salonda hazır bulundu. Usta, yaşadığı korkunç anıları anlatarak, “Boğazım kesildi, sesim kısıldı. Allah korudu” ifadelerini kullandı.

Şikayetçi Bilal Erdem ise saldırı anını şöyle anlattı: “İmam odasına girer girmez beni bıçakladı. Beni durdurmaya çalıştım ancak ben de yaralandım. 5 gün hastanede yattım. Şikayetçiyim” dedi.

Sanığın babası Hüseyin Salgın ise olaydan önce oğlunun sıkıntılı bir dönem geçirdiğini belirterek, “Oğlumuzun bu noktaya gelmesine engel olamadık” dedi. Mahkeme heyeti, Salgın’ın tutukluluğunun devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi. Yargılama sürecinde saldırganın 18 ila 30 yıl arasında hapis cezası talep ediliyor.