Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Yılmaz: “Eğitim yardımımızın ilk taksitini öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırdık”

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE TOROSLAR BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENİM GÖREN LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN 5 BİN 500 TL, ÖNLİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN DE 2 BİN 750 TL DESTEK SAĞLADIĞI EĞİTİM YARDIMININ İLK TAKSİTİNİ ÖĞRENCİLERİN BANKA HESABINA YATIRDI.

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE TOROSLAR

Mersin Toroslar Belediyesi, üniversitede öğrenim gören lisans öğrencileri için 5 bin 500 TL, önlisans öğrencileri için de 2 bin 750 TL destek sağladığı eğitim yardımının ilk taksitini öğrencilerin banka hesabına yatırdı.

Burs başvurusu şartlarını sağlayan 814 lisans, 406 önlisans olmak üzere bin 220 öğrenci, bir defaya mahsus olmak üzere belediyenin karşılıksız eğitim yardımından faydalanıyor. Üniversitede öğrenim gören lisans öğrencileri için 5 bin 500 TL, önlisans öğrencileri için de 2 bin 750 TL destek sağladığı eğitim yardımının ilk taksitinin ödendiği bildirildi. İkinci taksit ödemelerinin ise yakın zamanda öğrencilerin hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Başkan Yılmaz: “Eğitim önceliğimiz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencilerine bir nebze olsun destek olmak istediklerini belirterek,”2023-2024 eğitim öğretim dönemini kapsayan eğitim yardımımızın ilk taksitini öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırdık. Öğrencilerimiz okuyacaklar, öğrenecekler, yetişecekler ilçelerine, şehirlerine, ülkelerine, milletine ve devletine hizmet edecekler inşallah. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Toroslar Akademi Eğitim Merkezi’nde, LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere destekleme kurslarıyla da destek olduklarını hatırlatan Başkan Yılmaz; “Eğitim önceliğimiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim almasını önemsiyoruz. İlçemizde okul öncesi eğitiminden üniversiteye kadar öğrenim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanlarında olduk” ifadelerini kullandı.