Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Görgel: Yeşil Alanların Bakımı İçin 300 Personelle Çalışıyoruz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, şehrin genelinde yeşil alanların bakımı için 300 personelle çalıştıklarını belirtti. Çadır ve konteyner kentlerde bulunan yeşil alanlarda hızlı bir şekilde bakım ve onarım çalışmalarına başlandığını ifade eden Görgel, “Şehrimizde 48 noktada bulunan yeşil alanların bakımı ve onarımını sürdürüyoruz. Bu alanları daha sağlıklı bir şekilde hizmete sunmak için çalışıyoruz ve nitelikli yeşil alanlarımızın sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki park, bahçe ve yeşil alanları yaz mevsimine hazırlamak amacıyla bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bu çalışmalar kapsamında rekreasyon alanlarında bakım, onarım ve peyzaj uygulamaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

default

Başkan Görgel, bu çerçevede şehrin gözde rekreasyon alanlarından Kuzey Park’ta gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet eden Görgel, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan geçici çarşıda ticari faaliyetlerini sürdüren esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

İnceleme ve ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Görgel, “Şehir genelindeki yeşil alanların bakımını titizlikle sürdürüyoruz. Deprem sürecinde yaşanan tahribatların ardından hızla harekete geçerek bu alanları daha sağlıklı bir şekilde hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, nitelikli yeşil alanlarımızın sayısını artırarak şehrimizin çevre düzenlemesine katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.