Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANKARA’DA 8 SANIĞIN YARGILANDIĞI DAVADA BİLİRKİŞİ RAPORU TALEBİYLE ERTELEME.

Ankara’da, ilkokul öğrencisi Mert

Ankara’da, ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal’ın (7) şırınga şeklindeki çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu ölümüyle ilgili 8 kişinin tutuksuz yargılandığı davada, sanıkların kusur ve sorumluluklarının belirlenmesi için yeniden bilirkişi raporu alınması kararlaştırıldı.

Ankara’da bulunan Keçiören ilçesinde Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu’nda okuyan 1. sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal, 10 Aralık 2019 tarihinde okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybetti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonucunda, kantin işletmecisi Neşe Yavuz ve ürünün dağıtımını yapan Yunus Avcı hakkında ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 6’şar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ayrıca okul müdürü Abdulkadir Pehlivan, müdür yardımcısı Ebubekir Çelik, öğretmenler Ali Osman Doğan, Apaydın Albayrak ile gıda kontrolörleri Fatma Şahin ile Koray Hozantaş hakkında da ‘taksirle ölüme neden olmak’ ve ‘görevi kötüye kullanmak’ suçlarından 13’er yıla kadar hapis cezası istendi. İki dava, Ankara 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde birleştirildi.

Ankara 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada, tutuksuz yargılanan 8 sanığın davası devam etti. Duruşmada bazı sanık müdafileri, alınan bilirkişi raporuna itiraz ederek tekrar rapor düzenlenmesini talep etti. Mahkeme, sanıkların kusur ve sorumluluklarının belirlenmesi için yeni bir heyet tarafından tekrar rapor düzenlenmesi kararı aldı. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.