Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANDIRIN’DA PULMONER REHABİLİTASYON HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10-16 Mart haftasında düzenlenen

10-16 Mart haftasında düzenlenen Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Meslek Yüksek Okulun’da eğitim düzenlendi.
Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Andırın Meslek Yüksek Okulun’da Eğitim görevlilerine, personele ve öğrencilere solunum egzersizi hakkında bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtıldı.
Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede Obstrüktif akciğer hastalığının Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ve özellikle 40 yaşın üzerindeki insanlarda daha sık görüldüğü belirtilirken, “Pulmoner rehabilitasyon haftası etkinlikleri kapsamında sağlık personelimizin ve toplumumuzun bilgilendirilmeleri, farkındalıklarının artırılması ve güncel gelişmelerin paylaşılmasını amaçlıyoruz.
Günümüzde kronik solunum hastalıklarının tıbbi tedavisinin standart bir bileşeni olarak kabul edilen pulmoner rehabilitasyon, kronik solunum hastalarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmeyi ve sağlığı iyileştirmeyi hedefleyen, hasta değerlendirmesini takiben bireysel olarak belirlenen egzersiz eğitimi, davranış değişikliği ve hasta eğitimi gibi yaklaşımları içeren kapsamlı uygulamalar bütünüdür. Bundan dolayı bacak hareketleri, kol hareketleri ve nefes hareketleri yapmamız ve bunu bir hayat şekli haline getirmemiz gerekir. Günde en az 15 dakika kendi tempomuzda mutlaka yürüyüş yapmak çok önemlidir.” İfadeleri kullanıldı.