Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıldönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de tören düzenlendi.
İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesi ile ilk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni yapıldı.
Tören; İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz ve Belediye Başkanı Ahmet Doğan’ın Atatürk anıtına Çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.
Akabinde Saat 10.00’da Anma Programı için İlçemiz Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonuna geçildi.
Şehit Mustafa Gökçeli Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Matematik Öğretmeni Sefa Akdeniz tarafından yapılarak, Öğretmen ve öğrencilerinin günün anlam ve önemine dair hazırladıkları sinevizyon gösterimi, oratoryo, şiirler ve tiyatro gösterilerinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Ortaokullar arası ezbere şiir okuma yarışması, Liseler arası resim yapma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle program sona erdi.
Programa İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Ahmet Küçükduran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkan Adayları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gaziler ve Şehit Aileleri yakınları, daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.